ӨНЕР ҰЖЫМДАРЫ АРАСЫНДА ЖАРЫС ӨТТІ

Балнұр АХМЕТ

ҚР Тұңғыш Президенті күніне орай, «Хабар» телеарнасы «Жаңа күн» бағдарламасының ұйымдастыр­уымен Алматы қаласындағы өнер ұжымдары арасында волейболдан жарыс өтті. Сайыста М.Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры, Ғ.Мүсі­репов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры, Т.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, «Ақсарай» театры, «Алатау» эстрада жұлдыздарынан құралған өнер ұжымдары өзара күш сынасты. Спорттық сайыс қорытындысы бойынша Ғ.Мүсі­репов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры І орынды иеленіп, жеңіс жалауын желбіретті. ІІ орынға М.Әуезов атындағы Қазақ мемле­кеттік академиялық драма театры, ал, ІІІ орынға Т.Жүр­генов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы мен «Ақ­сарай» театры ұжымы қол жеткізді.  Сондай-ақ, Ғ.Мүсіре­пов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театрының актері Мақсат Сәбитов «Ең үздік ойыншы», ал актриса Лидия Кәден «Ең үздік жанашыр жанкүйер» аталымдары бойынша марапатталды.

Айта кетерлігі, бұл бас жүлдеге ие болған Ғ.Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театрының спорттық сайыстардағы алғашқы жеңісі емес. Естеріңізге сала кетсек, жастардың сүйікті театры биыл мамыр айында Мәдениет және өнер қызметкерлері күніне орай ұйымдастырылған өнер ұжымдары арасында өткен жарыста да жеңіс тұғырына көтеріліп, өз ортасынан озып шыққан болатын. Аталған сайыста театрдың ұйымшыл ұжымы футболдан, волей­болдан және 100 метр қашықтыққа жүгіруден І орынға ие болып, жеңіске жеткен еді. 70 жылдық тағылымды тарихы бар өнегелі өнер ордасының болашақта байрақты бәсекелерде жеңіс жолын жалғай беруіне тілектеспіз!

Ақпарат көзі: http://almaty-akshamy.kz/2015/12/02/өнер-ұжымдары-арасында-жарыс-өтті/

86 жылғы оқиға – Қазақ халқының басынан өткен небір нәубеттің нүктесі іспетті. Сол нүкте қойылып, елімізде бейбіт, тыныш заман орнады. Тәуелсіз ел болдық. Өз басшымыз, өз туымыз, өз әнұранымыз болды. Сол оқиғадан кейін қазақ дейтін өр халықты танитын болды әлем. Құрметтейтін, бас иетін болды. 86 жылы алаңға шыққан сол кездегі жастар – қазірде ұрпағын Тәуелсіз елде тәрбиелеп отырған бақытты жандар десек те, ол оқиға бұл кісілердің жүрегіне өшпес жара салған, ең қорқынышты да, қиын кезең болып естерінде қалып отыр. Жазықсыздан жазықсыз, қыршыннан қиылған жап-жас жолдастарынан көз алдында айрылып қалу – ешқашан ұмытылмаса керек. Наркомандар, бұзақылар деп түрмеге жапқанда, жазықсыз екендіктерін дәлелдей алмай ашынған шығар. Желтоқсан оқиғасына қатысып, Тәуелсiздiк үшiн күрескен аға-әпкелерiмiз, атап айтсақ, Республикалық “Желтоқсан-86″ Тәуелсiздiк қырандары” Халық қаһармандары қозғаласы төрайымы – Жүнiс Гүлбаһрам Есмұратқызы, “Желтоқсан-86” Республикалық тәуелсiздiк күрескерлерi – Сейтiмбет Үсiпхан ағамыз бен Сейтiмбет Гүлнар апамыз бүгiн #КейiпкерКелбетiмейман бұрышында қонақ болып, көрермендердiң сұрақтарына жауап бердi. Кездесуден естелiк суреттер.

«Райымбек! Райымбек!»

10 қараша күні “Кейiпкер келбетi” мейман-бұрышының қонақтарымен болған сырлы сұхбат өз дәрежесiнде өттi. Әртiстер өздерiнiң сүйiктi көрермендерiнiң қиын да, қызық сұрақтарына барынша шынайы жауап берiп, аяқ асты бiлдiрiлген өтiнiштерiн жерге тастамай, ән айт десе ән айтып, роль ойна десе, оған да саспай, барынша корермендерге әдемi, сырлы сұхбат ұсына бiлдi. Әзiлi жарасқан актерлар – бiздiң – фан-клубтың дайындаған күтпеген тапсырмасын да ойдағыдай алып шықты. Бүгiн келген барлық көрермендердiң атынан шынайы, әдемi, әсерлi сұхбаттары үшiн актерларға үлкен рахмет айтамыз! Қысылмай, еркiн өз ойларын айтып, сұрақ қойып, сұхбаттың қызықты өтуiне үлес қосқан барша көрермендерге де алғысымыз шексiз! Театрда жүздесейiк!!!