ҒАСЫРЛАРДАН ӨТКЕН ҰЛЫ ДАЛА ҚҰНДЫЛЫҚТАРЫ.

Балнұр АХМЕТ

Ғ.Мүсірепов атындағы Қазақ мемле­кеттік академиялық балалар мен жас­өспірімдер театры Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған «Тарихын тасқа таңбалаған – Қазақ елі» атты мерекелік шара өткізді. «Тамшы» ғылым және мәдениет қорының ұйымдас­тыруымен өткізілген шара сан ғасырлық тарихы­мызды, бабаларымыз салған сара жолды дәріптеу, халықты ынтымақ-бірлікке жұмылдыруға атсалысу, Ұлы даланы дүбірге бөлеп, жалпыхалықтық сипат алған мерекенің кең насихатталуына үлес қосу мақсатын көздеді.

Мерекелік кешті театр директоры Сәбит Әбдіқалықов пен «Тамшы» ғылым және мәдениет қорының төрағасы Қуат Қонаев сөз сөйлеп ашты. Театр басшысы өз сөзінде бұл мерейлі мерекенің тарихи маңыздылығын атап өтті. Әсем сазды кеште ұлттық салт-дәстүріміз бен тари­хымызды дәріптейтін театрландырылған қойылымдар мен дәстүрлі ән-күйлер орындалды. Елімізге танымал өнер шеберлері өнер көрсетті. Сонымен қатар, ұлттық қолөнер бұйымдары, киім үлгілері, ұлттық нақыштағы заманауи техникалық құралдардың көрмесі өтті.

Ақпарат көзі: http://almaty-akshamy.kz/2015/12/11/ғасырлардан-өткен-ұлы-дала-құндылықт/

2-желтоқсан күні сағат 18.30-да “Желтоқсан желі” драмасы сахналанады. 1986 жылдың əлі күнге дейін жадымызда жаңғырған ызғарлы күнінде Орталық алаңға шыққан жастар – қыз бен жігіттің қан жоса тағдыры, олардың адамның бойы мен жанын мұз қарыған сондай ауыр шақтарда бірін-бірі құрсауда тастамай, бір-біріне пана болуы… Сондай, оларды қала қарттары Баймырза мен Талшынның үйін тасалауы көрініс табады. Намысты ту еткен қазақ жастарының жүрекжарды тілегін тыңдауды қорсынған “жүйе” оларға зорлық-зомбылық көрсетіп жатты. Ұрды, соқты, сүйреді… намыстарына тиді. Осының бəрі – бір спектакльдің өне-бойына Өнер тілімен сыяды. Құрметті көрермен, театрға келіңіздер!

“Қазақ елі” анимациялық фильмінің қайырымдылық көрсетілімі өтеді

Әсет Иманғалиев: Театр — менің…