Ушел из жизни режиссер казахского театрального искусства Жанат Хаджиев

Государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии им.К.Кужамьярова выражает глубокое соболезнование родным и близким по поводу безвременной кончины видного режиссера казахского театрального искусства Жаната Хаджиева.

Қазақ театр режиссурасында өз жолын, өз соқпағын қалдырған Жанат Хаджиев фәни-дүниеден бақиға аттанды. Арқалық пен Жезқазғандағы Хаджиев ашқан театр – республикамыздың маңдайалды өнер ордасына айналды. Жаңашылдықты ту еткен Жанат аға “Өнерде – провинция болмайтындығын” дәлелдеді. Ж.Хаджиев саxналаған қойылымдар – қазақ театр өнеріне сілкініс әкелді. “Қызжібек”, “Қарагөз”, “Қозы көрпеш – Баян сұлу”, “Ақан сері – Ақтоқты”, “Ерте ояндым, ойландым, жете алмадым” спектаклдері – Хаджиев режиссурасының биігі, еліміздің театр өнеріндегі көркемдік құбылысқа айналған дүниелер. Өзінің ұлы ұстазы Әз-аға Мәмбетов бастаған ұлылар жатқан “Мәңгілік мекенге” аттанды. Жаның жәннатта болғай, Жанат аға!

Ақпарат көзі: http://uyghurtheatre.kz/ru/news/998-ushel_iz_zhizni_rezhisser_kazahskogo_teatralnogo_iskusstva_zhanat_khadzhijev/

Ақтоты Райымқұлова Алматыда зиялы қауым өкілдерімен кездесті

Махаббат хаттары

4 қараша күні театрымыздың бірқатар артистері мен қызметкерлері бастаған топ Алматы қалалық ардагерлер үйінде болып, көнекөз қарияларымызбен кездесіп қайтты.